Kaman Warszawa w II lidze kobiet!

02.05.2023

W dniach 28-30 kwietnia, na hali sportowej OSiR Mokotów przy ul. Niegocińskiej 2A, odbył się Turniej Finałowy III ligi seniorek, którego stawką był awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po trzech dniach pełnych siatkarskich emocji zwycięzcą turnieju okazał się… Kaman Warszawa! Nasza drużyna wygrała wszystkie trzy spotkania i w sezonie 2023/2024 wystąpimy w II lidze!

28.04. (piątek)
Turniej otworzyło spotkanie pomiędzy MKS Czechowice-Dziedzice i GTS Gdynia. Po 4 setach wyrównanej i zaciętej rywalizacji lepszy okazał się zespół MKS-u.

GTS Gdynia 1:3 MKS Czechowice-Dziedzice
(25:22, 25:27, 22:25, 14:25)

W drugim meczu po dwóch stronach siatki stanęły zespoły MKS Paradiso Łańcut oraz gospodarz turnieju – Kaman Warszawa. Mecz był bardzo wyrównany, oba zespoły podeszły do tego spotkania niezwykle zmotywowane, a świetną atmosferę stworzyli kibice obu drużyn, co przełożyło się na świetne, siatkarskie widowisko. Zarówno w zespole z Łańcuta jak i Warszawy ciężar zdobywania punktów wzięły na siebie przede wszystkim zawodniczki występujące na pozycji atakującej. Ostatecznie lepsza w tym starciu okazała się Wiktoria Wojtyniak, która poprowadziła drużynę Kaman Warszawa do zwycięstwa w czterech setach.

Kaman Warszawa 3:1 MKS Paradiso Łańcut
(28:26, 25:19, 19:25, 25:22)

29.04. (sobota)

Sobotni etap turnieju otworzyło spotkanie pomiędzy MKS Czechowice-Dziedzice oraz MKS Paradiso Łańcut. Po długim, emocjonującym starciu zakończonym tie-breakiem lepsze okazały się zawodniczki z Czechowic-Dziedzic, które odnotowały drugie zwycięstwo w turnieju i wyraźnie zwiększyły swoje szanse na awans.

MKS Paradiso Łańcut 2:3 MKS Czechowice-Dziedzice
(22:25, 25:23, 16:25, 25:17, 14:16)

O godz. 13:00 w sobotę na parkiet wbiegły zawodniczki Kaman Warszawa, a po drugiej stronie siatki stanął zespół GTS Gdynia. Drużyna gospodarzy rozpoczęła ten mecz bardzo nerwowo, popełniając seryjnie proste błędy, co zaowocowało zwycięstwem GTS-u w pierwszym secie spotkania. Druga partia dostarczyła kibicom sporo emocji, jednak w najważniejszym momencie podopieczne trenera Olenderka stanęły na wysokości zadania i doprowadziły do wyrównania rywalizacji. Kolejne dwa sety również padły łupem naszego zespołu, a dużą cegiełkę do końcowego wyniku dołożyła rozgrywająca Aleksandra Czaplicka, która świetnie poprowadziła grę zespołu i została nagrodzona statuetką dla MVP meczu.

Kaman Warszawa 3:1 GTS Gdynia
(25:27, 25:18, 25:23, 25:20)

30.04. (niedziela)

Wyniki piątkowych i sobotnich spotkań oznaczały, że niedzielne spotkania to kolejno bezpośrednie starcia o 3. miejsce w turnieju oraz wielki finał, którego zwycięzca w przyszłym sezonie wystąpi w II lidze kobiet.

W pierwszym meczu zawodniczki GTS Gdynia oraz MKS Paradiso Łańcut stworzyły świetne, wyrównane widowisko, którego zwycięzcę wyłonił dopiero 5. set. W decydującej partii więcej zimnej krwi zachowały siatkarki z Łańcuta, które ostatecznie wygrały całe spotkanie 3:2 i zajęły trzecie miejsce w Turnieju Finałowym.

GTS Gdynia 2:3 MKS Paradiso Łańcut
(26:24, 23:25, 25:19, 17:25, 9:15)

Mecz o pierwsze miejsce w turnieju, a zarazem mecz o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, pomiędzy Kaman Warszawa a MKS Czechowice-Dziedzice rozpoczął się punktualnie o godz. 16:00. Siatkarki naszej drużyny wyszły na to spotkanie niezwykle zmotywowane i szybko wypracowały kilkupunktową przewagę w pierwszej partii. Niestety chwilę później wkradły się proste błędy, a zespół z Czechowic doprowadził do wyrównania. W najważniejszym momencie jednak nasz zespół wrzucił piąty bieg i doprowadził do zwycięstwa w pierwszej partii 25:20. W drugiej i trzeciej partii podopieczne Piotra Olenderka i Mikołaja Snopkowskiego nie zwalniały tempa i dzięki pewnej, trudnej zagrywce oraz skutecznej grze w kontrataku wygrały kolejno 25:18 oraz 25:15 i po nieco ponad godzinie gry mogły cieszyć się z awansu do II ligi kobiet! Najlepszą zawodniczką spotkania wybrana została przyjmująca naszej drużyny, Weronika Urbańska.

Kaman Warszawa 3:0 MKS Czechowice-Dziedzice
(25:20, 25:18, 25:15)

Wszystkim zawodniczkom, trenerom, a także wspaniałym kibicom serdecznie gratulujemy!