Kaman BV Team na 3. i 4. miejscu w turnieju Orlen Beach Volley Tour Sulejów 2022!

20.06.2022

Za nami inauguracyjny turniej z cyklu eliminacji Mistrzostw Polski – Orlen Beach Volley Tour Sulejów 2022.

Marcin Ociepski  i Michał Kądzioła rozpoczęli swoje zmagania od wygrania 2:0 z parą Stępień/ Kozłowski. Następnie w takim samym stosunku pokonali duet Głowacki/Witkoś. Dzięki takiemu otwarciu zapewnili sobie bezpośredni awans do ćwierćfinału i czekali na przeciwnika, którego wyłonił dodatkowy mecz. Ostatecznie o najlepszą czwórkę Kaman Beach Volleyball Team Ociepski/Kądzioła rywalizowali z parą Chiniewicz/ Jaroszczak  2:0. Tutaj również, dość pewne zwycięstwo i sobotę zakończyli ze stosunkiem setów 6:0.

Niedziela, to już walka w najlepszej czwórce, a wszystkie spotkania były transmitowane na antenach sportowych Polsatu. W półfinale Marcin Ociepski  i Michał Kądzioła ulegli niestety rywalom – Brożyniak/Janiak 0:2, ale od połowy pierwszego seta z lekkim urazem kolana zmagał się Marcin, który poprosił o pomoc fizjoterapeuty w drugim secie. Spotkanie zostało na chwilę przerwane, kolano „Ociepa” zostało „otejpowane” i oba zespoły wróciły na boisko. Jednak nie udało się odwrócić losów spotkania i pozostała walka o trzecie miejsce, w którym rywalizacja toczyła się z innym zespołem Kaman Sport, mianowicie parą Korycki / Wawrzyńczyk.

Para Kaman BV Team w składzie Michał Korycki i Stanisław Wawrzyńczyk wystartowała w turnieju niemal z marszu, jeszcze w czwartek i piątek rywalizowali w Łodzi na turnieju Plaża Open, który zakończyli na drugim miejscu, a już w sobotę stawili się w Sulejowie. Rozpoczęli z wysokiego C i pokonali duet Chiniewicz/Jaroszczak 2:0. Później przydarzyła się porażka po trzysetowej walce z przyszłymi zwycięzcami turnieju – Brożyniak/Janiak. Na tym gra się nie zakończyła, bo przed duetem Wawrzyńczyk/Korycki były jeszcze dwa najważniejsze tego dnia mecze, w których zwycięstwa miały dać awans do półfinału i… tak się stało! Najpierw zwycięstwo 2:0 z parą Groszek/Warzocha, a później taki sam rezultat z duetem Zięba/Krasiński.

W półfinale po drugiej stronie siatki stanęła para Florczyk/Szałankiewicz, która okazała się lepsza, ale znowu… była to trzysetowa walka, w której decydowały detale. Pozostała walka o trzecie miejsce.

W tym ostatnim spotkaniu górą był duet Ociepski/Kądzioła i to oni stanęli na najniższym stopniu podium. Orlen Beach Volley Tour 2022 w Sulejowie stał na bardzo wysokim poziomie, o czym mówili zawodnicy oraz dziennikarze, a kibice przez trzy dni mogli podziwiać sportowe zmagania najlepszych siatkarek i siatkarzy w Polsce.

Kolejny turniej cyklu odbędzie się w dniach 8-10 lipca w Starych Jabłonkach.