Kaman BV Team Kądzioła/Ociepski Mistrzem Polski 2022!

29.08.2022

W dniach 26-28 sierpnia odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Do Wrześni zawitało 16 najlepszych żeńskich duetów oraz 24 męskie. Turniej, zgodnie z przewidywaniami, stał na bardzo wysokim poziomie, a siatkarze i siatkarki dostarczyli zgromadzonym kibicom ogrom emocji.
Wśród kobiet najlepszym zespołem okazał się duet Gruszczyńska/Wachowicz, natomiast wśród mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanęli… reprezentanci Kaman Beach Volleyball Team – Michał Kądzioła i Marcin Ociepski!

„Ociep” i „Kądziu” turniej rozpoczęli już w piątek. W pierwszej rundzie w stosunku 2:0 pokonali duet Besarab/Beta. Kolejne spotkanie rozegrali już w sobotę, punktualnie o 9:00 jako pierwsi rozpoczęli rywalizację we Wrześni i również 2:0 wygrali z parą Sobstyl/Kownacki. Trzeci mecz to rywalizacja o strefę medalową od „lewej” strony drabinki, w którym zmierzyliśmy się z najwyżej rozstawionym duetem, reprezentantami Polski, Piotrem Kantorem oraz Kubą Szałankiewiczem. Po stojącym na bardzo wysokim poziomie spotkaniu Michał i Marcin musieli uznać wyższość rywali po tie breaku. Para Kaman BV Team przeskoczyła na prawą stronę turniejowej drabinki. Jeszcze tego samego dnia, już o zmroku, chłopaki wywalczyli awans do półfinału pokonując duet Sdebel/Malec 2:0.

Zmęczenie? Absolutnie nie. Kaman BV Team przystąpił do półfinału pełen energii, motywacji i woli walki. Rywalami byli obecni Mistrzowie Polski, a więc para Zdybek/Lewandowski. Było to kapitalne spotkanie, które może być reklamą siatkówki plażowej. Wszystkie sety na przewagi – pierwszy 22:20 dla rywali, drugi 21:19 dla naszej drużyny i tie break, w którym zawodnicy zafundowali wszystkim kibicom prawdziwy emocjonalny „roller coaster”… fantastyczne wymiany, bronione piłki meczowe, zmiany na prowadzeniu, przełamania – wszystko to, co fani siatkówki plażowej kochają najbardziej. Mecz zakończył się wynikiem 19:17 w trzecim secie, po spektakularnym bloku Michała Kądzioły! Awans do wielkiego finału stał się faktem, a nasi zawodnicy nie byli w stanie powstrzymać łez szczęścia!

W meczu finałowym Mistrzostw Polski mężczyzn 2022 Kaman BV Team ponownie zmierzył się z parą Kantor/Szałankiewicz, którzy od początku byli faworytami całego turnieju. Jednak na rozpędzonych „Kądzia” i „Ociepa” nie było tego dnia mocnych… W pierwszym secie po atomowym ataku Michała Kądzioły wygrywamy 21:17. Drugi set to walka punkt za punkt od początku do końca. 20:19 dla Kaman BV Team, zagrywka na Jakuba Szałankiewicza, atak po prostej i… aut! 21:19, 2:0 w setach i MISTRZOSTWO POLSKI DLA MICHAŁA KĄDZIOŁY I MARCINA OCIEPSKIEGO!

TAK! TAK! TAK! Kaman Beach Volleyball Team ze złotym medalem Mistrzostw Polski!!!

W turnieju finałowym udział wzięli także inni reprezentanci Kaman Team: AZS UW KAMAN Volleyball Team Błasiak/Łukaszewska oraz Kaman Beach Volleyball Team Korycki/Wawrzyńczyk.

Justyna i Iza udział w turnieju rozpoczęły od piątkowej wygranej 2:0 z duetem Wardak/Gierczyńska. Następnie rywalkami AZS UW Kaman BV Team był zespół Legieta/Jochym. Rywalki okazały się tego dnia zbyt mocne… To oznaczało, że Justyna i Iza „przeskakują” na prawą stronę drabinki. W piątkowy wieczór wygrały 2:0 z parą Radelczuk/Czuryło i przedłużyły swoje szanse w turnieju. Kolejne spotkanie dziewczyny rozegrały już w sobotę i… wygrały z parą Kielak/Kruczek 2:0, a to oznaczało, że wagą kolejnego meczu będzie awans do fazy medalowej. Rywalkami była para Kociołek/Łodej. Nasze zawodniczki walczyły dzielnie, zostawiając serducho na boisku… Jednak kadrowa para okazała się tego dnia nie do przejścia. AZS UW KAMAN Volleyball Team Błasiak / Łukaszewska zakończył rywalizację na piątym miejscu.

W turnieju męskim natomiast – Kaman Beach Volleyball Team Korycki/Wawrzyńczyk byli o krok od strefy medalowej. Panowie rozpoczęli udział w turnieju od pewnej wygranej 2:0 z duetem Kozłowski/Skrajny. Kolejny mecz? To kolejne zwycięstwo i również 2:0 – tym razem z zespołem Groszek/Warzocha. Dalsza rywalizacja toczyła się już w sobotę, a rywalami o wejście do ćwierćfinału byli Piotr Kantor i Jakub Szałankiewicz, którzy wygrali 2:0, a „Koryt” i „Staszek” przeskoczyli na prawą stronę drabinki, gdzie zmierzyli się z ekipą Ilewicz/Wołoszuk. Pewne zwycięstwo 2:0 i awans do następnej rundy stał się faktem. W kolejnym meczy ponownie przyszło zmierzyć się z duetem Groszek/Warzocha i… ponownie udało się wygrać w stosunku 2:0! Co to oznaczało? Awans do ćwierćfinału i walkę o strefę medalową. Po drugiej stronie siatki stanęła para Brożyniak/Janiak, którza okazałą się zbyt mocna… Piotr i Jędrzej wygrali 2:0 i awansowali do półfinału, a Kaman Beach Volleyball Team Korycki/Wawrzyńczyk udział w Mistrzostwach Polski zakończył na piątym miejscu!

Gratulujemy wszystkim naszym plażowiczom, jednak największe wyrazy uznania kierujemy oczywiście w stronę świeżo upieczonych Mistrzów Polski!!! Cieszymy się, że możemy razem spełniać sportowe marzenia!