Kądzioła/ Ociepski ozłoceni w Warszawie!

27.07.2022

Kądzioła/ Ociepski ozłoceni w Warszawie!

W dniach od 21 do 24 lipca na boiskach Monta Beach Volley Club odbył się Beach Pro Tour Futures 2022! Duet Kądzioła/Ociepski zaprezentował fantastyczną siatkówkę i udział w turnieju zakończył na… pierwszym miejscu!

Kaman BV Team został zaproszony do turnieju z tzw. dziką kartą, co pozwoliło naszemu duetowi awansować bezpośrednio do turnieju głównego i przystąpić do gry z numerem 16 w rozstawieniu. Oznaczało to, że w pierwszej fazie turnieju nasz zespół rywalizował w grupie A. Grupową fazę turnieju „Kądziu” i „Ociep” zakończyli na miejscu drugim, po wygranej 2:0 nad duetem Szalankiewicz/Florczyk oraz walkowerze z w drugim spotkaniu, który podyktowany był słabym samopoczuciem Marcina po pierwszym meczu.

Drugiego dnia zawodów, gdy „Ociep” wrócił już zdrowia, na naszych zawodników w 1/8 turnieju czekał już duet z Litwy – Vincelovic/Rumsevicius. Pomimo początkowych problemów Kaman BV Team zwyciężył to spotkanie w stosunku 2:0. Kilka godzin później, już w 1/4 turnieju rywalizacja toczyła się z chińskim zespołem Wu Jiaxin/HA Likejiang. Ten mecz nasza para wygrała również bez straty seta i… awans do półfinału stał się faktem!

Niedzielne spotkania w strefie medalowej można było oglądać na sportowych antenach Polsatu. W półfinale Michał i Marcin pewnie pokonali reprezentacyjną parę Kruk/Miszczuk 2:0 i tym samym zameldowali się w wielkim finale. Co ciekawe, „Kądziu” po zakończonym spotkaniu udał się na stanowisko komentatorskie i razem w Bartoszem Hellerem skomentował drugi półfinał, z którego ostatecznie zwycięsko wyszli znani nam dobrze z polskich boisk… Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak.

W finale spotkały się bez wątpienia dwa najlepsze duety tego turnieju. Spotkanie zapowiadało się arcyciekawie… Jednak i w wielkim finale Kaman BV Team nie pozostawił rywalom najmniejszych złudzeń, wygrywając pewnie w dwóch setach (do 16 i 18)! Złoty medal stał się faktem! Zwycięstwo w turnieju tej rangi to zdecydowanie największy sukces naszej pary w tym sezonie.

Poniżej przedstawiamy link do oficjalnego kanału europejskiej federacji, gdzie możecie jeszcze raz obejrzeć starcie finałowe:
https://www.youtube.com/watch?v=BrK40fqzSsk.

Nasz mecz rozpoczyna się w 1:05:00 minucie filmu.

Warto zaznaczyć, że w turnieju wziął także udział inny reprezentant Kaman Sport Group – Michał Korycki, który tym razem wystąpił w parze z Martinem Chiniewiczem. Chłopaki zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, najpierw pokonując przeciwników w eliminacjach do turnieju głównego, a następnie zajmując fantastyczne 5. miejsce!