Kacper Stokowski z medalami Mistrzostw Polski!

27.11.2023

W poznańskich Termach Maltańskich najlepsi pływacy w naszym kraju walczyli o medale Zimowych
Mistrzostw Polski. Udział w imprezie wziął przedstawiciel #kamanteam, Kacper Stokowski, który
zaprezentował się z fantastycznej strony!

Przedstawiciel #kamanteam rywalizował w dwóch konkurencjach 50m i 100m stylem grzbietowym.
Stokowski rozpoczął walkę w Zimowych Mistrzostwach Polski na dystansie 100 metrów grzbietem. W
kwalifikacjach uzyskał czas 54,02 i zajął pierwsze miejsce, a do tego wywalczył kwalifikację na
przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w Doha
. W finałowym starcie Kacper przepłynął dystans w 54,17
sekundy i… zajął drugie miejsce. Rywalizację wygrał Ksawery Masiuk, który uzyskał czas 53,91 sek.
Kolejnego dnia Kacper stanął do walki na dystansie 50 metrów grzbietem. W kwalifikacjach z czasem
25,81 zajął drugie miejsce i awansował do finału. W nim poprawił swój czas i dopłynął do mety w
25,28 sekundy i… dało to drugie miejsce. Wygrał Ksawery Masiuk, który uporał się z dystansem w
24,69 sek.

Dwa dni, dwa dystanse, dwa medale i minimum na Mistrzostwa Świata. Gratulujemy Kacper!