Kacper Stokowski z kolejnym medalem Pucharu Świata!

07.11.2022

Za nami ostatni Puchar Świata w pływaniu, który rozgrywał się w Indianapolis. Wśród startujących pływaków nie mogło zabraknąć przedstawicieli #kamanteam!

Po bardzo udanych startach w Kanadzie, Kacper Stokowski wybrał się do Indianapolis z ogromnymi nadziejami. Przedstawiciel Kaman Sport Group ponownie zaprezentował bardzo wysoki poziom, z czego się niezmiernie cieszymy. W finale na 200 metrów stylem grzbietowym, zajął szóstą lokatę. Kolejnego dnia na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym otarł się o podium. Co warte podkreślenia, Kacper złamał barierę 23 sekund (22.99) i wyraźnie wygrał eliminacje, a po południu finiszował na 4. pozycji, notując czas 23.13. Do trzeciego Justina Ressa ze Stanów Zjednoczonych stracił tylko sześć setnych sekundy.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Na 100 metrów stylem grzbietowym Kacper wywalczył srebro! W finale Stokowski stoczył zacięty pojedynek z Shaine’em Casasem. Górą z tego starcia wyszedł Amerykanin (49.40 – 49.63), ale nasz zawodnik też miał powody do zadowolenia. Tak szybko w swojej karierze jeszcze nie pływał, a swoim osiągnięciem wypełnił też kolejne minimum na mistrzostwa świata na krótkim basenie w Melbourne.

W Indianapolis rywalizowała też przedstawicielka #kamanteam Alicja Tchórz, która w ubiegłym tygodniu zmagała się z problemy zdrowotnymi. W finale „pięćdziesiątki grzbietowym”, zajęła 6. miejsce i przełamała barierę 27 sekund. Natomiast w rywalizacji na 200 metrów stylem zmiennym, Ala została zdyskwalifikowana w eliminacjach.