Kacper Stokowski z historycznym medalem Mistrzostw Świata!

19.12.2022

Za nami najważniejsza, pływacka impreza sezonu zimowego – mistrzostw świata na krótkim basenie,
które po raz pierwszy w historii odbyły się w Melbourne. Oczywiście na tak wielkim wydarzeniu sportowym nie mogło zabraknąć przedstawiciela Kaman Sport Group!

Kacper Stokowski, bo o nim mowa, rywalizował na trzech dystansach – 50, 100 i 200 metrów stylem grzbietowym. Kacper zaczął zmagania od rywalizacji na 100 metrów. W swoim wyścigu kwalifikacyjnym zajął drugie miejsce i z czasem 50.14 bez problemów awansował do półfinału. Tam przedstawiciel #kamanteam osiągnął czas 49.33, był to drugi wynik wśród wszystkich zawodników.
Jak poszło w finale? Niestety, 49.74 i szóste miejsce. Jednak był to bardzo dobry występ Kacpra, który pokazał bardzo wysoką formę!

Kolejnym dystansem było 50 metrów. Tutaj Kacper Stokowski odpalił z wysokiego C. Wygrał eliminacje i poprawił rekord mistrzostw! 22.78! Następie po świetnym występie w eliminacjach, przedstawiciel #kamanteam wygrał również swój półfinał. Kacper ponownie popłynął „życiówkę” i z czasem 22,74 zameldował się w finale. Poprawiając czas o 0,04 sekundy. Warto odnotować, że rekord mistrzostw naszego zawodnika z eliminacji został pobity przez Isaaca Alana Coopera, który w półfinale osiągnął czas 22,52. To pokazało na jak wysokim poziomie toczy się rywalizacja! W finale Kacper powtórzył swój czas 22,74 i zajął trzecie miejsce! Brązowy medal dla Polski! Strata do drugiego Isacca Alana Coopera to tylko 0,01, a do złotego Ryan’a Murphy’ego 0,10 sekundy. Brawo!

To nie koniec, bo Stokowski wystartował również na 200 metrów. Kacper, z czasem 1:53.88, został
sklasyfikowany na siedemnastym miejscu.
ALE! ALE! Przypominamy, że przedstawiciel #kamanteam i tak wrócił z Australii w genialnym nastroju z brązowym medalem na 50 metrów oraz „życiówkami”!

Gratulujemy i cieszymy się, że razem możemy spełniać sportowe marzenia! #wieszocokaman