Kacper Stokowski walczy o medale Mistrzostw Świata w pływaniu!

24.07.2023

W Fukuoce rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w pływaniu z udziałem 12-osobowej reprezentacji Polski. Dla polskich zawodników starty w Japonii to okazja do walki o rekordy życiowe, finały i medale, ale też o kwalifikację olimpijską na przyszłoroczne igrzyska w Paryżu. W biało-czerwonej kadrze znalazł się przedstawiciel #kamanteam!

Przedstawiciel #kamanteam, czyli Kacper Stokowski, udział w Mistrzostwach rozpoczął od startu w sztafecie 4×100 stylem dowolnym. W swoim wyścigu drużyna w składzie: Sieradzki, Stokowski, Jaśkiewicz oraz Masiuk zajęła 6. miejsce.

Po podsumowaniu wszystkich startów Polacy zajęli ostatecznie 14. miejsce i nie awansowali do finału, do którego zakwalifikowało się osiem najlepszych zespołów. Do awansu zabrakło 1,52 sek.

Kacper startował już również w konkurencji na 100 metrów stylem grzbietowym. Z czasem 53,81 zajął 12. miejsce w eliminacjach i awansował do półfinału.  W nim przedstawiciel #kamanteam zajął 7. miejsce i nie wywalczył awansu do finału. Czas 53,96 pozwolił zająć 14. miejsce wśród wszystkich półfinalistów.

W trwających do 30 lipca zawodach Stokowski wystartuje jeszcze na dystansie 50 metrów grzbietem.