Justyna Iskrzycka z medalem w Pucharze Świata!

23.05.2023

Sezon Pucharu Świata w kajakarstwie zadebiutował w węgierskim Szeged. Najmocniejsi kajakarze
rywalizowali o jak najlepsze rezultaty. Polska reprezentacja pojechała w bardzo mocnym zestawieniu,
z przedstawicielką #kamanteam w składzie!

Justyna Iskrzycka, bo o niej mowa walczyła w dwóch konkurencjach K1 na 1000 metrów oraz K2 na
500 metrów.
Na dystansie 1000 metrów w K1 Justyna wygrała eliminacje z czasem 4:38 i tym samym wywalczyła
bezpośredni awans do sobotniego finału. W nim, po pasjonującej walce Justyna uległa tylko Isabel
Contreras i z czasem 4:10 wywalczyła srebrny medal!

Natomiast na dystansie 500 metrów w K2 przedstawicielka #kamanteam razem z Katarzyną
Kołodziejczyk zajęły siódme miejsce. W eliminacjach duet Iskrzycka – Kołodziejczyk zajął trzecie
miejsce
i o finał musiał walczyć w półfinale. Tam z czasem 1:42,83 panie nie pozostawiły złudzeń
rywalkom i wygrały, awansując tym samym do finału.

Co ciekawe, finałowy wynik dający złoty medal w Pucharze Świata był o jedną setną sekundy gorszy
niż ten, który w półfinale osiągnęły Justyna i Katarzyna.