Juniorki UKS Atena z awansem do półfinałów MP!

23.02.2023

W dniach 16-19 lutego juniorki UKS Atena Kaman Warszawa brały udział w Turnieju Ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski, odbywającym się w Olsztynie.

W pierwszym meczu fazy grupowej nasze siatkarki podejmowały gospodynie imprezy UKS Chemik SMS Olsztyn. Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze, popełnialiśmy mało błędów własnych i byliśmy skuteczni w ataku. Dzięki temu udało nam się wygrać pierwsze 2 sety kolejno do 21 i 19. W trzeciej partii do naszej gry wkradło się małe zamieszanie, co skutecznie wykorzystały przeciwniczki. Gospodynie wygrały tego seta 25:23. Jednak w czwartym secie po naszej stronie wzrosła determinacja i motywacja, aby wygrać tę partię i tym samym zakończyć spotkanie. Tak też się stało, ostatni set tego meczu przebiegał pod nasze dyktando. Atenki wygrały go 25:14 i tym samym całe spotkanie 3:1. MVP meczu została wybrana Patrycja Kabala.

Drugiego dnia turnieju rozegraliśmy mecz z drużyną MUKS Spartakus Lniano. Całe spotkanie przebiegało pod nasze dyktando i było tylko pokazem siły Atenek. Udało się je wygrać 3:0 (25:10, 25:18, 25:12). Najlepszą zawodniczką meczu została Gabriela Melewska. To zwycięstwo dało nam 1. miejsce w grupie i awans do półfinału całego turnieju.

W meczu półfinałowym mierzyliśmy się z dobrze już nam znanym zespołem MUKS Krótką Mysiadło. Tak jak poprzednie spotkanie ten mecz tak samo przebiegał pod nasze dyktando i został gładko wygrany przez Atenki 3:0 (25:17, 25:15, 25:19). MVP spotkania została wybrana Daria Pieńkowska. Dzięki tej wygranej mogliśmy być pewni awansu do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski. Od kolejnego meczu zależało tylko, z którego miejsca otrzymamy awans.

W finałowym spotkaniu turnieju mierzyliśmy się z drużyną MKS Avia Świdnik. Po naszej stronie było widać dużą determinację, aby wygrać spotkanie i uzyskać awans z pierwszego miejsca. Mimo tego, że poziom meczu był wysoki Atenki nie odpuściły i pokonały przeciwniczki w trzech setach (25:19, 25:19, 25:20). Tytuł najlepszej zawodniczki meczu otrzymała Patrycja Majos.

Tym samym UKS Atena Kaman Warszawa wygrała cały turniej i z kompletem zwycięstw awansuje do kolejnej fazy Mistrzostw Polski.