Juniorki Ateny w Finałach Mistrzostw Polski!

06.03.2023

Juniorki Ateny w Finałach Mistrzostw Polski!

W dniach 3-5 marca w Wieliczce odbył się Turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski. Podczas niego nasze zawodniczki zmierzyły się z zespołami AS AZS-AWF Wrocław, UKS SMS Police oraz SMS Solna Wieliczka. Naszymi pierwszymi przeciwniczkami były zawodniczki z Wrocławia.
W mecz weszliśmy dobrze, graliśmy bardzo skutecznie i popełnialiśmy mało błędów własnych. Dzięki temu udało nam się wygrać pierwszego seta do 18. W drugiej partii podkręciliśmy tempo i wzmocniliśmy zagrywkę, dzięki temu wygraliśmy ją do 11 i tym samym objęliśmy w meczu prowadzenie 2:0. W trzeciej odsłonie utrzymaliśmy motywację z poprzednich setów. Nasze zawodniczki były skoncentrowane na każdym punkcie dzięki czemu udało nam się zakończyć tego seta 25:20 i tym samym wygrać całe spotkanie 3:0.

Drugiego dnia turnieju zmierzyliśmy się z drużyną z Polic. Całe spotkanie przebiegało pod nasze dyktando i było tylko pokazem dobrej gry Atenek. Zostało ono wygrane przez nasze zawodniczki 3:0 (25:22, 25:12, 25:17).

Ostatniego dnia, na zakończenie turnieju zmierzyliśmy się z zeszłorocznymi finalistkami Mistrzostw Polski – drużyną SMS Solna Wieliczka. Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, każda z drużyn chciała awansować do Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski z pierwszego miejsca. Niesamowite obrony, długie akcje oraz walka o każdą piłkę najlepiej charakteryzują to spotkanie. Niestety mimo zaciętej walki z tego spotkania wróciliśmy na tarczy. Przegrywając z drużyną z Wieliczki 2:3 (25:17, 25:23, 22:25 23:25 6:15) uzyskujemy awans z drugiego miejsca.

Skład zespołu: Kinga Rembelska (kapitan) Martyna Tołkaczewska, Ania Sitek, Wiktoria Wojtyniak, Wiktoria Telecka, Patrycja Kabala, Patrycja Majos, Emilia Pietruszkiewicz, Julia Dymus, Gabriela Melewska, Daria Pieńkowska, Natalia Pietruszkiewicz, Weronika Matysiak, Kasia Stachlewska

W tym samym tygodniu w Mysiadle rozgrywany był turniej mini siatkówki. W kategoriach czwórek i trójek Atenę Kaman Warszawa reprezentowało 5 zespołów. Natomiast w najmłodszej kategorii dwójek aż 7 zespołów. Trójki Ateny z kompletem zwycięstw zameldowały się w 1. lidze po niedzielnym turnieju „rozstawieniowym” Mistrzostw Mazowsza. Zespół „Atena 2” z dwoma zwycięstwami i jedną przegraną zagra w kolejnym turnieju o miejsca w drugiej dziesiątce.

Pierwszy zespół “czwórek” z Ursynowa odniósł komplet zwycięstw i awansował do 3. ligi.

Drużyna „4” – 2 wygrane, 3 przegrane, co daje grę w 4 lidze w następnym turnieju. Atena „5” – 4 wygranych, 1 przegrana, co skutkuje grą w 11 lidze podczas następnego turnieju.

Na turniej każda z ekip pojechała w osłabionych składach, występując w „gołych czwórkach”. W żadnej z drużyn nie było możliwości zmian. A zmiany te byłby bardzo potrzebne, ponieważ na tym turnieju poziom zespołów w danych grupach był wyrównany i każdy błąd czy zła seria zespołu były na wagę przegranej. Wszystkie zespoły grały ze zmiennym szczęściem. Cieszy jednak fakt, że momentami gra wygląda o wiele składniej niż ostatnio. Do pełni szczęścia zabrakło utrzymania koncentracji i dobrej gry przez dłuższy czas rywalizacji.