Kaman Expert Team

Piotr Karlik

Piotr Karlik

Trener przygotowania motorycznego

Jestem certyfikowanym trenerem personalnym i przygotowania motorycznego, specjalistą ds. żywienia, uczestnikiem wielu szkoleń i warsztatów na temat przygotowania motorycznego gdzie prelegentami były światowe sławy. Całe życie jestem związany ze sportem, w siatkówce odnosząc mniejsze i większe sukcesy. Później w moim życiu zagościł powerbuilding, crossfit i kulturystyka oraz zgłębianie wiedzy treningowej. Posiadam kwalifikacje z zakresu periodyzacji treningu, progresji siłowej, zapobiegania kontuzji oraz przygotowania motorycznego zawodników sportów indywidualnych i zespołowych. Dzięki zdobytej wiedzy o treningu oraz żywieniu chce doprowadzić sportowców na wyżyny ich możliwości. Na przełomie 2018/2019 pracowałem głównie nad swoim projektem Build Yourself – prężnie rozwijając swoją działalność i prowadząc treningi personalne ze sportowcami różnych dyscyplin. W 2020/2021 roku pracowałem indywidualnie z siatkarzami halowymi i plażowymi z całej Polski, a nawet Europy. Od lat jestem związany z GKS Katowice w PlusLidze oraz spełniam się jako trener przygotowania motorycznego.

Angelika Wystel

Angelika Wystel

Dietetyk

Jestem dietetykiem, specjalizuję się w żywieniu sportowców oraz osób aktywnych fizycznie. Sama zawodowo przez wiele lat trenowałam siatkówkę. Ostatnie sezony spędziłam w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, stąd wiem jak ważne są szczegóły, by poprawiać swoje możliwości i sięgać po najwyższe cele. Swoją wiedzę zdobywałam na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, specjalistycznych kursach oraz szkoleniach. Na codzień pracuję ze sportowcami, ale również z osobami chcącymi zadbać o swoje zdrowie oraz lepsze samopoczucie poprzez zmianę dotychczasowych nawyków żywieniowych. Uważam, że właściwie zbilansowana dieta, dostosowana do potrzeb i trybu życia sportowca, wsparta odpowiednio dobraną suplementacją, to jeden z filarów osiągnięcia sukcesów w sporcie. Jestem tutaj, by Ci w tym pomóc!

Mateusz Brela

Mateusz Brela

Psycholog, Trener mentalny

Jestem psychologiem, trenerem mentalnym i sportowcem z wieloletnim doświadczeniem gry w piłkę nożną. Swoją przygodę z footballem rozpocząłem w Koronie Kielce, gdzie spędziłem 9 lat swojej młodzieżowej kariery. Na arenie międzynarodowej grałem w Stanach Zjednoczonych, Finlandii i Szwecji. W 2017 roku zakończyłem czynną grę w piłkę nożną, aby profesjonalnie zająć się psychologią sportu. Stworzyłem autorski system treningu mentalnego Mateusz Brela Trening Mentalny (MBTM), który opiera się na fundamentalnych umiejętnościach, związanych z odpowiednim przygotowaniem sportowca do życia. Na co dzień pracuję indywidualnie ze sportowcami z Polski i z zagranicy. Studia wyższe z zakresu Zarządzania i Marketingu w Sporcie ze wstępem do psychologii sportu ukończyłem w 2015 roku na uczelni Seton Hall University w stanie New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Studiowałem i ukończyłem również psychologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Tam pogłębiałem swoją wiedzę z zakresu Psychologii kryzysu i zmiany.

Michał Roczek

Michał Roczek

Fizjoterapeuta

Zajmuję się nowoczesną terapią naturalną, który nie tylko leczy stany zapalne u pacjentów, ale przywraca równowagę wewnętrzną po przebytej kontuzji. Od 8 lat prowadzę indywidualną praktykę terapeutyczną, która składa się z szeroko pojętej nowoczesnej akupunktury aktywującej układ nerwowy, hirudoterapii będącej terapią przy pomocy pijawki lekarskiej, komplementarnej terapii trzewi będącej fundamentem prawidłowej pracy narządów wewnętrznych oraz fizjoterapii umożliwiającej szybki powrót do zdrowia.
Zajmuję się fizjoterapią, który opiera się na wieloletnim doświadczeniu pracy z pacjentami, a także ze sportowcami na najwyższym poziomie. Pomagam sportowcom z kadry Polski mężczyzn w piłce siatkowej, kadry Słowenii kobiet w piłce siatkowej, drużyn sportowych AGH Kraków oraz sportowcom z PROXIMA Kraków. Natychmiastowo eliminuję przyczyny powstawania bólu przy pomocy odpowiednich narzędzi terapeutycznych. Jestem naturopatą, toteż dbam o fizyczny, psychiczny oraz mentalny poziom równowagi sportowców oparty na wielu sposobach odżywiania, nawodnienia organizmu, ale również oddychania czy odpoczywania.

Katarzyna Przybylak

Katarzyna Przybylak

Fizjoterapeutka

Absolwentka Oddziału Fizjoterapii Wydziału Wojskowo-Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2011 roku poszerza swoja wiedzę i umiejętności uczestnicząc w kursach, szkoleniach i konferencjach dotyczących fizjoterapii i treningu funkcjonalnego. W 2013 roku ukończyła studia podyplomowe w zakresie Przygotowania Motorycznego w Grach Zespołowych na wydziale Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, a w 2016 obroniła tytuł doktora nauk medycznych. W swojej pracy wykorzystuje elementy terapii manualnej połączonej z treningiem ruchowym. Zwraca uwagę na indywidualne podejście do pacjenta i jego zaangażowanie w powrót do zdrowia. Zajmuje się głównie pacjentami z problemami narządu ruchu – zarówno przewlekłymi, jak i ostrymi i pooperacyjnymi.

Piotr Maruszewski

Piotr Maruszewski

Trener lekkiej atletyki

Jestem trenerem lekkiej atletyki ze specjalizacją w biegach sprinterskich i płotkarskich. Prowadzę zawodników Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, grupy sprinterskiej AZS UMCS Lublin i X LO Mistrzostwa Sportowego w Lublinie. Jako trener konsultant współpracuję z Kadrą Narodową mężczyzn w rzucie oszczepem. W 2022 roku zostałem trenerem prowadzącym Patrycji Chudziak, reprezentantki grupy KAMAN, specjalizującej się we wspinaczce na czas. Jako jedyny w Polsce trener z akredytacją Brytyjskiego Związku Treningu Motorycznego (UKSCA) zajmuję się przygotowaniem motorycznym zawodników różnych dyscyplin (m.in. piłka nożna, gry zespołowe, sporty walki), zwłaszcza tam gdzie priorytetem jest szybkość.