Dwie pary KAMAN BV TEAM rywalizowały w Helsinkach na Beach Pro Tour!

05.07.2023

Dwie pary z rodziny KAMAN BV TEAM rywalizowały w Helsinkach w imprezie Beach Pro Tour rangi
Futures. Były to kolejne „zagraniczne” występy przedstawicieli #kamanteam!

Duet Korycki/Kruk rozpoczął turniej w kwalifikacjach. Po pewnym zwycięstwie nad nowozelandzkim
duetem Krajci/Stewart przedstawicieli #kamanteam czekało decydujące o awansie do fazy zasadniczej
starcie z reprezentantami Niemiec. Lepiej w to spotkanie weszli rywale biało-czerwonych. Dość
pewnie wygrali oni inauguracyjnego seta. W drugiej partii górą Kruk/Korycki, którzy po kapitalnym
secie i rywalizacji do ostatniej piłki wygrali 27:25. W decydującym secie inicjatywę znów przejęli
jednak Niemcy. Benedikt i Jonas Sagstetterowie przypieczętowali awans do turnieju głównego,
pokonując Kruka i Koryckiego 15:11.

W turnieju głównym udział wzięła inna para KAMAN BV TEAM – Brożyniak/Janiak. Panowie do gry
przystąpili z numerem 2 w całym turnieju. Tak wysokie rozstawienie para #kamanteam zawdzięczała
dobrym startom w ostatnich trzech turniejach tej rangi zdobywając trzy medale.
Pierwszy mecz wygrali po tie-breaku z braćmi Pennanen. Następie pewnie 2:0 pokonali holenderską
parę Groenwold/Van der Loo i zameldowali się w ćwierćfinale. Tam rywalami byli austriaccy
Seiser/Grosing, którzy wygrali 2:0. Mecz odbywał się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych
i lepiej poradzili sobie z nimi rywale.

Ostatecznie para Brożyniak/Janiak zajęła 5. miejsce w turnieju. Czują ogromny niedosyt, choć warto zaznaczyć, że z rywalizacji odpadli z późniejszymi srebrnymi medalistami. Walczymy