Chudziak i Dzieński walczyli o bilet do Paryża!

24.06.2024

Chudziak i Dzieński walczyli o bilet do Paryża!

Za nami emocjonujący finał wspinaczkowych „czasówek” podczas zawodów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Rywalizacja toczyła się w Budapeszcie. O najwyższe lokaty rywalizowała dwójka przedstawicieli #kamanteam!

Patrycja Chudziak w eliminacjach wykręciła czasy 7,31 i 7,38 to dało 15. miejsce i awans do fazy pucharowej. W niej w 1/8 rywalką Patrycji była Rajiah Sallsabillah i to ona wygrała bieg, tym samym eliminując Patrycję. Nasza zawodniczka ostatecznie została sklasyfikowana na 15. miejscu. Rywalizację wygrała Polka, Aleksandra Kałucka, który wywalczyła bilet na Igrzyska. Gratulujemy!

W rywalizacji Panów na starcie stanął Marcin Dzieński. Niestety, nasz przedstawiciel z czasem 5,51 oraz 5,68 zakończył rywalizację na kwalifikacjach, zajmując 27. lokatę. – Gdy w Rzymie w 2023 roku zabrakło mi dosłownie 0,06 sekundy do kwalifikacji na IO byłem z jednej strony załamany, a z drugiej bardzo zmotywowany. W 2024 roku wykonałem masę pracy, niestety, nie udało się. To co wiem już dziś: wiara i spokój tego przede wszystkim mi zabrakło podczas ostatniej prostej w walce o Igrzyska. Droga do Paryża kończy się dla mnie w Budapeszcie. – komentuje Marcin.

Brawo za walkę do końca! #wieszocokaman