Brożyniak/Janiak ze srebrnym medalem World Touru w Warszawie!

17.08.2023

Na boiskach warszawskiego Monta Beach Volley Club rozegrano międzynarodowy turniej VW Beach
Pro Tour Futures.
W turnieju udział wzięły dwie pary z #kamanteam, Brożyniak/Janiak oraz
Korycki/Kruk. Idealna temperatura, minimalny wiatr i umiarkowane nasłonecznienie stworzyły idealne warunki do gry. Kibice mogli podziwiać siatkówkę plażową na najwyższym poziomie, wiele zaciętych pojedynków i widowiskowych akcji.

Duet Brożyniak/Janiak turniej rozpoczął od wygranej 2:0 nad parą Kałuża/Brandt. W drugim meczu w
takim samym stosunku #kamanteam rozprawił się z zespołem Bulgacs/Tocs. Na koniec sobotniej
rywalizacji po trzysetowym pojedynku Brożyniak/Janiak 2:1 pokonali szwajcarską parę
Zürcher/Jordan i tym samym awansowali do półfinału. Tam przeciwnikami byli Litwini
Vasiljev/Juchnevic. Było to dwusetowe, ale bardzo wyrównane i emocjonujące spotkanie. Oba sety
zakończone wynikami 22:20 i co najważniejsze, oba wygrane przez drużynę #kamanteam, która
awansowała do finału!

Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak, w meczu finałowym turnieju Beach Pro Tour Futures na warszawskiej
Moncie, zmierzyli się z łotewskim duetem – Plavins/Fokerots. Początek spotkania był wyrównany,
jednak w końcówce pierwszego seta lepsi okazali się Łotysze, a w drugiej partii rywale całkowicie
przejęli kontrolę nad sytuacją na boisku i ostatecznie to oni mogli cieszyć się z wygranej. Kaman BV
Team ze srebrnymi medalami!

Druga para #kamanteam, czyli Korycki/Kruk udział w warszawskim turnieju zakończyła po dwóch