Brożyniak/Janiak z medalem World Tour!

12.06.2023

Brożyniak/Janiak z medalem World Tour!

Para Kaman BV Team Brożyniak/Janiak w ostatni weekend rywalizowała w szwajcarskim Spiez, gdzie odbywał się turniej World Tour Future! 

Przedstawiciele #kamanteam na polskim gruncie wygrali dotychczas… wszystko co się dało. Dlatego tym razem postanowili powalczyć w World Tourze! #wieszocokaman 

Para Brożyniak/Janiak turniej rozpoczęła od bardzo pewnego zwycięstwa nad najlepszą belgijską parą – braćmi Vandecaveye, 2:0. W drugim meczu duet #kamanteam zmierzył się z topową szwajcarską parą Metal/Haussener i to rywale byli górą, wygrywając 2:0. Po meczu przyszedł czas na szybką analizę, gdyż kolejnego dnia czekały kolejne batalie. 

Wyciągnięte wnioski pomogły w powrocie na zwycięską ścieżkę. Po bardzo dobrym meczu duet #kamanteam pokonał norweską parę Rigoden/Sude 2:0 i awansowali do ćwierćfinału World Tour Future Spiez. W nim po pasjonującej walce rozprawili się z niemieckim duetem Huster/Pfretzschner, a to oznaczało walkę w final four! 

W półfinale po drugiej stronie siatki stanęła turniejowa para numer 2 – Krattiger/Breer. Szwajcarzy pokazali siatkówkę na bardzo wysokim poziomie i to oni awansowali do wielkiego finału, a parze Brożyniak/Janiak pozostała walka o brązowy medal. W ostatnim meczu turnieju rywalami był fiński duet Siren/Nurminen i zespół #kamanteam nie pozostawił przeciwnikom żadnych złudzeń. Pewne zwycięstwo 2:0 w setach do 14 oraz 15 i fenomenalny sukces pary Brożyniak/Janiak! Brązowy medal w World Tourze!

GRATULUJEMY i cieszymy się, że razem możemy spełniać sportowe marzenia! #wieszocokaman 

kamansport