Brązowy medal Pucharu Polski w siatkówce plażowej!

31.07.2023

Brązowy medal Pucharu Polski w siatkówce plażowej!

W Wojsławicach odbył się PKO PGE Puchar Polski w siatkówce plażowej. W województwie lubelskim rywalizowały najlepsze krajowe duety siatkówki plażowej, które walczyły o punkty do rankingu Mistrzostw Polski. Stawkę drużyn biorących udział w PKO PGE Pucharze Polski Wojsławice 2023 uzupełniły pary zagraniczne. Na turnieju nie mogło zabraknąć duetów #kamanteam!

Podczas turnieju w Wojsławicach na boiskach można było ponownie zobaczyć obecnego Mistrza Polski – Marcina Ociepskiego. “Ociep” stworzył duet #kamanteam z Jędrzejem Brożyniakiem, który na co dzień dla z Piotrem Janiakiem. W tym turnieju musiało to się zmienić i właśnie dlatego do gry na plaży wrócił Marcin!


Para Ociepski/Brożyniak zdobyła brązowy medal! Rywalizację w turnieju rozpoczęli od wygranej 2:0 z parą Głowacki/Głowacki. Następnie w stosunku 2:1 rozprawili się z zespołem Podborączyński/Lorenc. W trzeciej rundzie odbyły się Derby Kaman i była to porażka 0:2 z parą Korycki/Kruk. W ćwierćfinale “z prawej strony drabinki” Ociepski/Brożyniak wygrali 2:0 z duetem Lewandowski/Florczyk. W półfinale górą drużyna Stankevičius/Knašas, która wygrała 2:0. To oznaczało, że #kamanteam powalczy o brązowy medal, a rywalami była ponownie para Kaman Sport Group – Kruk/Korycki. Po długim i emocjonującym spotkaniu mecz wygrali Ociepski/Brożyniak i to na ich szyjach zawisły brązowe medale.


Para Korycki/Kruk rozpoczęła turniej od wygranej 2:0 nad duetem Koryciński/Pawłowski. Następnie po tie-breaku pokonali parę Maziarek/Warzocha. W III rundzie #kamanteam rozprawił się 2:0 z wyżej wspomnianymi Ociepskim i Brożyniakiem. Tym samym awansowali do półfinału, a w nim musieli uznać wyższość duetu Lech/Jaroszczak. Ostatecznie para Kruk/Korycki zakończyła rywalizację na 4. miejscu.


Gratulujemy!