Brązowy medal KAMAN BV TEAM w stolicy siatkówki plażowej!

11.07.2022

W dniach 8 – 10 lipca w malowniczej miejscowości Stare Jabłonki odbył się kolejny turniej z cyklu Orlen Beach Volley Tour 2022! Nie mogło tam zabraknąć reprezentantów Kaman Sport Group! Po trzech dniach wspaniałej sportowej rywalizacji na najniższy stopień podium wskoczyli Michał Kądzioła oraz Marcin Ociepski i zdobyli kolejny medal w tegorocznym cyklu! O krok od strefy medalowej była także para Korycki/Wawrzyńczyk.

Siatkówka plażowa w końcu wróciła tam, gdzie jej miejsce – do Starych Jabłonek. To właśnie w tej małej, mazurskiej miejscowości jeszcze kilka lat temu rywalizowali najlepsi zawodnicy z całego świata w turniejach cyklu World Tour, które na zawsze zapisały się w pamięci polskich kibiców. Po 8 latach przerwy siatkarze, siatkarki oraz kibice znów mogli poczuć niepowtarzalny klimat tego miejsca – tym razem z okazji turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Polski.

Para Ociepski / Kądzioła od początku zawodów otrzymywała duże wsparcie kibiców, którzy nigdy nie zapomną co Michał Kądzioła zrobił w przeszłości dla Starych Jabłonek 🙂 W pierwszym meczu turnieju Kaman BV Team zmierzył się z parą Maluchnik / Pietkiewicz. Było trochę nerwów, trochę niedokładności, jednak ostatecznie wygrywamy 2:0 (22:20, 21:12). W kolejnym spotkaniu Michał i Marcin zmierzyli się z parą Brandt / Kałuża. Spotkanie to dostarczyło zgromadzonym kibicom wiele emocji – drugi set zakończył się wynikiem… 32:30! Na szczęście to nasi zawodnicy utrzymali więcej chłodnej głowy i wyszli z tego starcia zwycięsko.
W ćwierćfinale spotkaliśmy się z aktualnymi Mistrzami Polski, parą Lewandowski/Zdybek. Niestety naszej drużynie nie udało się znaleźć recepty na świetnie dysponowanych reprezentantów Polski – porażka 0:2 spowodowała, że o awans do półfinału musieliśmy zmierzyć się z prawej strony drabinki z drużyną Michałów – Głowacki / Witkoś. Kaman BV Team od początku narzucił swój rytm gry, nie pozwalając dojść rywalom do głosu – co zaowocowało pewnym zwycięstwem w stosunku 2:0 i… awansem do strefy medalowej!

W półfinale zmierzyły się dwie legendy polskiego beach volleya – Michał Kądzioła oraz Jakub Szałankiewicz. Tym razem z tego starcia dwóch byłych partnerów zwycięsko wyszedł ten drugi. Po porażce 0:2 ekipie Kaman pozostała walka o brązowy medal z kolejnymi reprezentantami Polski – tym razem była to para Miszczuk/Kruk. To właśnie z nimi w ćwierćfinale porażki doznali inni reprezentanci Kaman Sport Group, para Michał Korycki i Stanisław Wawrzyńczyk.

Ociep i Kądziu wyszli na to spotkanie niezwykle zmotywowani. Bardzo dobra i pewna gra, zabójcze kontry Ociepa oraz przede wszystkim świetne bloki Kądzia pozwoliły odnieść zwycięstwo w dwóch setach! Brązowy medal Orlen Beach Volley Tour 2022 w Starych Jabłonkach trafił w ręce zawodników Kaman BV Team!

Przed nami kolejny turniej cyklu, który odbędzie się już w najbliższy weekend w Przysusze. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!