Beata Pacut-Kłoczko z brązowym medalem Mistrzostw Świata w judo!

12.10.2022

Beata Pacut-Kłoczko z brązowym medalem Mistrzostw Świata w judo!

Mamy medal Mistrzostw Świata!

Coś niesamowitego! Reprezentantka Kaman Sport Group Beata Pacut-Kłoczko zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w uzbekistańskim Taszkiencie! To pierwszy, historyczny medal wywalczony przez Polaków na tej imprezie!

Dla Beaty był to docelowy start w tym sezonie, dlatego wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na 11. dzień października i rywalizację do 78 kilogramów podczas Mistrzostw Świata w judo w Uzbekistanie. Ten dzień zapamiętamy na długo!

Zaczęło się świetnie, bo od wygranej nad przedstawicielką gospodarzy – Irishon Kurbanbaevą, następnie rywalką „Beti” była Nowozelandka – Moira De Villiers i w tej walce również udało się odnieść zwycięstwo, które dało awans do najlepszej ósemki. W ćwierćfinale nasza zawodniczka musiała uznać wyższość Chinki – Zhenzhao Ma, ale nie był to koniec zawodów w Jej wykonaniu. Beata „spadła” do repasaży i tam dalej walczyła o medal.

Najpierw, po bardzo wyrównanym pojedynku pokonała Włoszkę – Giorginie Stangherlin. Gdy kończył się podstawowy czas walki, nasza judoczka wykonała rzut oceniony na waza-ari, co ostatecznie przyniosło jej zwycięstwo! O brązowy krążek przyszło jej się mierzyć z reprezentantką Niemiec – 24. letnią Aliną Boehm.

Beata Pacut-Kłoczko podeszło do swojej ostatniej walki niezwykle skoncentrowana pokonała Niemkę w pięknym stylu, przez ippon i została brązową medalistką Mistrzostw Świata! Ogromne gratulacje! Duma nas rozpiera!

Co bardzo ważne, Mistrzostwa Świata zaliczane są do rankingu olimpijskiego, więc wszystko idzie w bardzo dobrym kierunku, w kierunku Igrzysk Olimpijskich! 🙂
#wieszocokaman!