Beata Pacut-Kłoczko walczyła w Grand Slamie!

17.04.2023

Beata Pacut-Kłoczko walczyła w Grand Slamie!

Brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata, reprezentantka #kamanteam, Beata Pacut-Kłoczko, rywalizowała w kolejnych zawodach z cyklu Grand Slam Judo. Tym razem w tureckiej Antalyi.

Grand Slam to zawody, w których udział biorą najlepsi zawodnicy na świecie. Zawody stanowią etap w długiej drodze do uzyskania kwalifikacji olimpijskich!

Przedstawiciela #kamanteam zajmuje obecnie 11 miejsce w rankingu światowym, a w tureckich zawodach rozstawiona była z numerem 7. „Beti” w swojej pierwszej walce wygrała przed czasem Peruwiankę Camilę Figueroą w 1/16 finału, zaś w kolejnej rundzie przegrała w dogrywce z Włoszką Lindą Politi.

Jak podkreślała sama zawodniczka, ten wynik nie jest dla niej zadawalający i liczyła na więcej. Jednak w tak mocno obsadzonych zawodach, sekunda nieuwagi sprawia że przegrywasz. – Nie poddaję się i walczę dalej. Znam swój cel, znam swoje marzenia i cały czas do nich dążę. Jedna walka na zawodach to jak dziesięć treningowych. Zebrałam kolejne doświadczenie i nie pozostaje nic innego jak wyciągnąć wnioski i poprawić błędy, aby na kolejnych zawodach wrócić na podium! – powiedziała była Mistrzyni Europy i brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Świata, Beata Pacut-Kłoczko.

Beti, jesteśmy z Tobą! #wieszocokaman