Atena Kaman Warszawa Mistrzem Mazowsza Młodziczek!

14.03.2023

Atena Kaman Warszawa Mistrzem Mazowsza Młodziczek!

W miniony weekend na hali przy Konwiktorskiej został rozegrany Turniej Finałowy Mistrzostw Mazowsza w kategorii Młodziczek. Gospodarzem turnieju była Atena Kaman Warszawa i na swojej hali gościła zespoły MUKS Sparta Warszawa I, MUKS Sparta Warszawa II oraz UKS Victoria Lubowidz.

Pierwszym przeciwnikiem Atenek były zawodniczki z Lubowidza. Mecz ten przebiegał całkowicie pod dyktando naszego zespołu. Skuteczna gra Atenek i brak błędów własnych pozwolił go zakończyć w szybkich dwóch setach, wygranych kolejno do 15 i 20. Tym samym nasze zawodniczki zanotowały na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w tym turnieju i przybliżyły się o krok do medalu. MVP meczu została wybrana Alicja Borczon.

Tego samego dnia Atenki miały do rozegrania drugie spotkanie, tym razem z zespołem MUKS Sparta II Warszawa. To spotkanie było kompletnie inne od poprzedniego. Widoczna w nim była zacięta walka po obu stronach siatki. Pierwszy set został wygrany przez zawodniczki Sparty 25:21. Jednak nasze zawodniczki tak łatwo się nie poddają. Drugi set to wyższy poziom gry i wygrana przez Atenki 25:18, tym samym jasne było że zwycięzcę spotkania wyłoni tie break. W tym niestety lepsze okazały się być zawodniczki Sparty i to one wygrały trzeciego seta 15:13, jak i cały mecz 2:1.

Na zakończenie turnieju Atenki zmierzyły się z zespołem Sparty I Warszawa. Było to zdecydowanie najlepsze spotkanie w wykonaniu naszych zawodniczek podczas całego turnieju. Mecz był tylko pokazem siły zawodniczek Ateny. Oba sety zostały wygrane przez nasz zespół kolejno do 14 i 10. MVP meczu została wybrana Andżelika Górzyńska. Wygrywając to spotkanie 2:0 Atenki oficjalnie zostały Mistrzyniami Mazowsza Młodziczek!

Na koniec turnieju aż 3 Nasze zawodniczki otrzymały nagrody indywidualne.

MVP turnieju – Andżelika Górzyńska

Najlepsza rozgrywająca – Antonina Pawłowska

Najlepsza libero – Hanna Najmowicz

Mistrzowski skład:

Andżelika Górzyńska – kapitan, Aleksandra Bigos, Alicja Borczon, Lena Grabowska, MAria Jankowska, Zuzanna Matysiak, Antonia Mażewska, Julia Mieleń, Hanna Najmowicz, Wiktoria Niedźwiedzka, Anna Pastuszka, Antonina Pawłowska, Hanna Perzyk, Anna Siwik, Oliwa Strzałkowska, Małgorzata Tabor
Trenerzy: Artur Wójcik, Piotr Najmowicz

Gratulujemy i walczymy dalej! #wieszocokaman