Anhelina Łysak z kwalifikacją olimpijską!

25.09.2023

Anhelina Łysak z kwalifikacją olimpijską!

Przedstawicielka #kamanteam zajęła 5. miejsce w kategorii do 57 kilogramów na Mistrzostwach Świata w zapasach. Tym samym jako pierwsza z polskich zapaśników wywalczyła sobie bilet na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Gratulujemy!

Anhelina Łysak już przed rokiem na Mistrzostwach Świata stanęła na najniższym stopniu podium i tym razem wszyscy liczyli na podobny wynik. Tym bardziej, że Mistrzostwa Świata były też jednocześnie kwalifikacją olimpijską.


Łysak swoją pierwszą walkę w 1/16 finału wygrała w… w trzynaście sekund. Jej rywalką była
znacznie niżej notowana Kenijka Mary Naliaka. Kolejną przeciwniczką przedstawicielki #kamanteam była Kanadyjka Hannah Fay Taylor i tym razem Polka nie pozwoliła dotrwać rywalce nawet do drugiej, trzyminutowej rundy. W ćwierćfinale rywalką Anheliny była broniąca tytuł Tsugumi Sakurai. Japonka to jedna z najlepszych zawodniczek, która niestety potwierdziła to w walce z zapaśniczką #kamanteam. Na szczęście Mistrzyni Świata potwierdziła swój status dochodząc do finału i później broniąc tytułu.

To pozwoliło Łysak na dalszą rywalizację w repasażach. Pierwszą przeciwniczką była wicemistrzyni olimpijska z Tokio, Iryna Kuraczkina. To był pokaz siły Anheliny! Walka trwała nieco ponad dwie minuty, a Łysak zmiotła rywalkę z maty. W starciu o brąz czekała na Polkę Helen Maroulis – amerykańska mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska. Zawodniczka #kamanteam musiała uznać wyższość rywalki. Jednak stracona szansa na medal, nie oznaczała przegranej rywalizacji o bilet do Paryża!


Rywalką Łysak w starciu o decydujące piąte miejsce była Turczynka Elvira Kamaloglu. Porażka oznaczała konieczność walki w przyszłorocznych turniejach kwalifikacyjnych, wygrana gwarantowała awans na Igrzyska Olimpijskie. Łysak doskonale o tym wiedziała i wykorzystała swoją sytuację idealnie. Po kilku punktowych akcjach pokazała, że jest znacznie lepszą zapaśniczką, zapewniając tym sobie tym samym bilet do Paryża!
GRATULUJEMY!


WARTO TO POWTÓRZYĆ. ANHELINA ŁYSAK Z KWALIFIKACJĄ OLIMPIJSKĄ!