Angelika Szymańska wygrywa Grand Slam w Baku i jest corazbliżej igrzysk olimpijskich!

25.09.2023

Angelika Szymańska wygrywa Grand Slam w Baku i jest corazbliżej igrzysk olimpijskich!

Przedstawicielka #kamanteam wygrała rywalizację w kat. 63 kg turnieju Grand Slam w judo, który odbył się w azerskim Baku. Zawody zaliczane były do kwalifikacji olimpijskich. Brało w nich udział 446 sportowców z 61 krajów. BRAWO!


Dla przedstawicielki #kamanteam to nie tylko jeden z większych sukcesów w karierze, ale także bardzo duży zastrzyk punktów do rankingu olimpijskiego! Angelika to jedna z największych nadziei polskiego judo. Przedstawicielka #kamanteam była już między innymi Mistrzynią Europy do lat 23 w 2021 roku. Bez większych problemów wkroczyła do seniorskiej rywalizacji i regularnie zdobywa medale największych imprez.

Polka rozpoczęła rywalizację od pokonania Cristiny Cabany Perez. Kolejną rywalką była czeszka Renata Zachova i tutaj również Angelika poradziła sobie bez większych problemów. Podobny scenariusz miał także finał w grupie B, w którym przedstawicielka #kamanteam walczyła z portugalką Barbarą Timo. Wygranie fazy grupowej było równoznaczne z awansem do półfinału całych zawodów, a tam czekała Lubjana Piovesana. Austriaczka postawiła ciężkie warunki, ale górą ponownie Angelika!

Przyszedł czas na finał!
Rywalka? Węgierka Szofi Ozbas, medalistka Mistrzostw Świata z tego roku, która w związku z ostatnimi startami, w tym na MŚ, była faworytką tego pojedynku. Zawodniczka Kaman Sport Group nie podzieliła jednak tego zdania i po długiej oraz emocjonującej walce wywalczyła złoty medal! To nie jedyny sukces, bo oprócz medalu Angelika wywalczyła także 1000 punktów do olimpijskiego rankingu.


Dzięki tym punktom Szymańska awansuje do pierwszej piątki klasyfikacji i znacząco przybliży się do awansu na igrzyska olimpijskie w Paryżu. To jej pierwszy triumf w karierze w zawodach z serii Grand Slam, ale jesteśmy przekonani, że nie ostatni!


W Baku rywalizowała także druga przedstawicielka #kamanteam, Beata Pacut – Kłoczko. “Beti” walczyła w kategorii do 78 kilogramów i niestety udział w zawodach zakończyła na fazie grupowej. W pierwszej walce zawodniczka Kaman Sport Group otrzymała wolny los, a w drugiej zmierzyła się z Rinoko Wada. Japonka wyszła z tej rywalizacji zwycięsko, a Beata wraca do ciężkich treningów i dalszej pracy!