Alicja Tchórz przywozi medale z Birmingham!

17.07.2022

The World Games to wyjątkowe wydarzenie sportowe, rozgrywane co cztery lata. To światowe igrzyska w sportach nieolimpijskich, które w tym roku odbyły się w Birmingham. Reprezentacja Polski wywalczyła na tej imprezie aż 15 medali!

W gronie ponad 3,5 tys. uczestników nie mogło zabraknąć zawodniczki Kaman Sport Group! Alicja Tchórz, bo o niej mowa, zdobyła brązowy medal w ratownictwie wodnym indywidualnie na 200m z przeszkodami. Ale to nie koniec sukcesów naszej zawodniczki…

Alicja oprócz brązowego medalu dołożyła również złoto w sztafecie! Gdy wskakiwała do wody na ostatniej zmianie sztafety, miała ponad sekundę straty do liderki. Odrobiła wszystko z nawiązką i dopłynęła jako pierwsza. Tym samym powtórzyła sukces sprzed pięciu lat z Wrocławia – wówczas jednak dwa razy stawała na drugim stopniu podium.

Biało-czerwona sztafeta została sklasyfikowana na pierwszym miejscu ex aequo z Węgierkami. Czas 1:49.05 to nowy rekord World Games. Trzecie miejsce przypadło reprezentacji Włoch (1:49.32).