Agata Walerzak i Angelina Łysak rywalizowały w Budapeszcie!

17.07.2023

W dniach 13-16 lipca 2023 w stolicy Węgier, Budapeszcie, rozegrano czwarty z wyznaczonych przez UWW turniejów rankingowych. W zawodach wzięły udział zawodniczki #kamanteam

Turniej był ostatnią szansą na zdobycie punktów rankingowych, które potrzebne są do rozstawienia zawodników w drabince kwalifikacyjnej Mistrzostw Świata. Punkty te są szczególnie ważne w roku przedolimpijskim, bo mistrzostwa globu będą jednocześnie pierwszą szansą na zdobycie kwalifikacji olimpijskich.

W kategorii do 50kg rywalizowała Agata Walerzak. Przedstawicielka #kamanteam rozpoczęła zmagania od pewnej wygranej w eliminacjach z Mołdawianką Marią Leordą. W 1/8 finału uległa jednak późniejszej triumfatorce, Amerykance Sarah Ann Hildebrandt przez przewagę techniczną. Warto wspomnieć, że Amerykanka to aktualna brązowa medalistka olimpijska i wielokrotna medalistka Mistrzostw Świata. W repasażu Walerzak przegrała po dobrej walce z kolejną wielokrotną medalistką Mistrzostw Świata, Mongołką Otgonjargal Dolgorjav.

Natomiast Angelina Łysak rywalizowała w kategorii do 57kg. Jednak nasza zawodniczka udział w zawodach zakończyła na eliminacjach. Przedstawicielka #kamanteam przegrała z Brazylijką Gullią Oliveirą.