Atena Kaman Warszawa – podsumowanie tygodniowych zmagań!

15.11.2022

Atena Kaman Warszawa – podsumowanie tygodniowych zmagań!

Intensywny tydzień dla wszystkich siatkarek Ateny Kaman Warszawa. Swoje mecze zagrały oba zespoły juniorek oraz kadetek.

W poniedziałek, na wyjeździe, swoje mecze rozegrały oba zespoły kadetek. Pierwszy mierzył się z zespołem Krótkiej Mysiadło. Od samego początku spotkanie było kontrolowane przez Warszawianki, dlatego też w pierwszych dwóch setach przeciwniczkom udało się zdobyć tylko 10 i 14 punktów. Dopiero w trzeciej partii pojawiła się zacięta walka. Do naszej gry wkradły się własne niewymuszone błędy oraz rozkojarzenie, w efekcie czego na koniec seta musieliśmy gonić wynik. Jednak dzięki kilku skutecznym atakom i blokom udało się wyjść z opresji i tym samym wygrać seta. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla Atenek.

Druga drużyna Ateny Kaman Warszawa mierzyła się z UKS Plas Warszawa. Było to bardzo zacięte spotkanie, pełne walki o każdy punkt. Odrabiając kilku punktową stratę w samej końcówce, naszym zawodniczkom udało się wygrać pierwszego seta. W dwóch kolejnych setach niestety nie mieliśmy tyle szczęścia i chłodniejszą głowę w końcówkach utrzymywały zawodniczki z UKS Plas. Czwarty set to dla nas była walka o utrzymanie w grze, a dla przeciwniczek możliwość zakończenia spotkania. Mimo prowadzenia nie udało nam postawić “kropki nad i” i tym samym przedłużyć spotkania. Ostatecznie ulegamy zespołowi Plasu 1:3.

Kolejne spotkanie, tym razem na szczeblu juniorskim odbywało się w czwartek 10 listopada. Pierwszy zespół Ateny Kaman na wyjeździe zagrał z drużyną LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Ten pojedynek, bez żadnego wątpienia, możemy uznać za dreszczowiec na najwyższym poziomie. Od samego początku było widać walkę o każdą piłkę. Pierwszy set udało się wygrać naszym zawodniczkom 25:23. Druga odsłona i walka na przewagi, tym razem na korzyść naszych przeciwniczek. W meczu stan 1:1, gra zaczyna się od nowa. Trzecia partia również poszła na konto zawodniczek z Nowego Dworu Mazowieckiego. Czwarta odsłona była dla atenek ostatnią szansą na pozostanie w grze. Warszawiankom udało się wygrać tę partię i tym samym doprowadzić do remisu. Było jasne, że spotkanie rozstrzygnie tie-break. W nim niestety okazały się być silniejsze przeciwniczki i to one wygrały całe spotkanie 3:2.

Sobota to kolejne dwa spotkania naszych zespołów, tym razem na obu szczeblach – kadetki i juniorki. Przy ulicy Karmelickiej odbył się mecz drugiego zespołu kadetek z drużyną Legii Warszawa. Niestety tych derbów stolicy Atenki nie mogą uznać za udane. W pierwszym secie kibice mogli podziwiać dobrą grę naszego zespołu jedynie przez połowę seta, pierwszą partię gospodynie przegrały 14:25. W kolejnych odsłonach spotkania pojawiła się bardziej zacięta walka, długimi okresami prezentowaliśmy dobrą grę jednak nie wystarczyło to na dobrze dysponowany zespół Legi, ulegamy w drugim secie do 20 i trzecim do 18.

Kolejne mecz odbywający się tego dnia to spotkanie drugiego zespołu juniorek z KKS Kozienice. Ten mecz był pokazem siły i dominacji stołecznych siatkarek. Wszystkie sety przebiegały pod nasze dyktando, wygraliśmy je kolejno do 3, 12 i 7.

Na zakończenie tygodnia derby Warszawy czyli pojedynek drugiego zespołu juniorek z drużyną Legii Warszawa w ramach II ligi wojewódzkiej juniorek. Spotkanie stało na wysokim poziomie, jednak to nasze zawodniczki były o krok do przodu od przeciwnika. Skutecznie wyprowadzaliśmy ataki i popełnialiśmy mało błędów własnych. W pierwszym secie była najbardziej zacięta walka, jednak siatkarki trenera Snopkowskiego stanęły na wysokości zadania i wygrał seta do 22. W kolejnych partiach Atenki pokazały jeszcze lepszą siatkówkę. Ich pewna gra pozwoliła im wygrać kolejne dwie partie kolejno do 15 i 17. Cały mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla naszych siatkarek i możemy go uznać za bardzo udane derby stolicy.

Gratulujemy, kibicujemy i gramy dalej!