Trzy medale Kacpra Stokowskiego w Toronto!

31.10.2022

Trzy starty i trzy medale? Dokładnie tak robią to przedstawiciele #kamanteam! W ostatni weekend października w Kanadzie odbył się Puchar Świata w pływaniu, gdzie mogliśmy podziwiać występy dwóch sportowców z Kaman Sport Group!

Kacper Stokowski postanowił każdy ze swoich startów, zakończyć na podium! Nasz przedstawiciel starty zaczął od piątku, kiedy to wygrał eliminacje na 200 metrów stylem grzbietowym z czasem 1:52.18. Dzięki temu awansował do finału, w którym… był jeszcze szybszy. Osiem długości basenu przepłynął w 1:51.59, poprawił rekord życiowy i uplasował się na 3. pozycji. Szybciej finiszowali tylko Shaine Casas z USA (1:48.99) i Javier Acevedo z Kanady (1:50.76).

Co ważne, dzięki takiemu wynikowi Kacper wywalczył kwalifikację na mistrzostwa świata!

Kolejnego dnia przedstawiciel #kamanteam zajął 2. miejsce na dystansie 50 m stylem grzbietowym i uzyskał jeden z najlepszych wyników w historii polskiego pływania w tej konkurencji! Złoto było blisko, bo jeszcze na nawrocie finałowego wyścigu Kacper znajdował się na prowadzeniu, ale w drugiej części dystansu nieznacznie wyprzedził go Dylan Carter. Nasz zawodnik zanotował rezultat 23.01 – gorszy od rekordu Polski zaledwie o pięć setnych sekundy.

To nie był koniec, bo ostatniego dnia Kacper zajął 3. miejsce w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym. W finale Kacper uzyskał czas 50,02 sek. i popłynął o cztery setne wolniej niż w eliminacjach, w których miał najlepszy rezultat! Było to trzecie podium Stokowskiego w Kanadzie.

W Toronto rywalizowała także Alicja Tchórz, która z pewnością nie tak planowała ten start… Ala była bardzo blisko awansu do finałów zarówno na 50 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem zmiennym. Nasza zawodniczka na krótszym dystansie była 10. (27.01), a do ósmej zawodniczki straciła tylko dwie setne sekundy. Z kolei na 100 metrów stylem zmiennym została sklasyfikowana na 9. pozycji (1:00.43).

Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze występy!