7. miejsce Beaty Pacut – Kłoczko na Mistrzostwach Świata!

23.05.2024

7. miejsce Beaty Pacut – Kłoczko na Mistrzostwach Świata!

Judoczka Beata Pacut – Kłoczko rywalizowała na Mistrzostwach Świata w kat. 78 kg. Polka podczas zawodów w Abu Dhabi zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i wywalczyła siódme miejsce!

Beata udział w Mistrzostwach rozpoczęła od rywalizacji w grupie B. Na początek „wolny” los w pierwszej rundzie, następie zwycięstwo nad Nadezhdą Tatarchenko oraz Aliną Boehm dały awans do finału w grupowej rywalizacji. Tam rywalką „Beti” była Brytyjka Emma Reid. Po pasujonującej batalii, górą była rywalka i to ona awansowała do walki o złoto, a przedstawicielce #kamanteam pozosała walka w repasażach.

Niestety już w pierwszej walce Koreanka Lee Jeongyun zakończyła przygodę naszej zawodniczki z zawodami w Abu Dhabi. Siódme miejsce dla „Beti”!

Mogę i chciałam więcej, ale najbardziej cieszy mnie „fun”, który wrócił podczas walk na zawodach. Całkiem niezły styl walki i fajne rzuty, które wchodzą. Maj był bardzo intensywny – 3 starty, praktycznie tydzień po tygodniu. Kończę z brązową blachą, piątym miejsce na Grand Slamie i siódmym na MŚ. Dołożyłam solidną ilość punktów do rankingu i umocniłam swoją pozycje na Igrzyska. Czas na zasłużone kilka dni wakacji i odpoczynku, a potem ruszamy do pracy przed Paryżem! – mówi Beata.

Gratulujemy i lecimy dalej!