7 medali Alicji Tchórz na Wojskowych Mistrzostwach Świata!

16.06.2022

7 medali Alicji Tchórz na Wojskowych Mistrzostwach Świata!

Wojskowe Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym to najważniejsza tego typu impreza w roku. Odbywały się dniach 7-14 czerwca  w Holandii. Polska reprezentacja wystawiła naprawdę dobrych zawodników. Wśród nich była nasza zawodniczka Alicja Tchórz! 29-letnia pływaczka, wielokrotna rekordzistka Polski oraz dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich specjalizująca się w stylu grzbietowym. Zarówno ona, jak i reszta drużyny  wrócili do Polski z wieloma medalami.

„Osobiście zdobyłam aż siedem medali. W tym dwa złote!” – chwaliła się Alicja. 

Nasza utalentowana zawodniczka zajęła pierwsze miejsce w kategorii „200 metrów z przeszkodami, kobiety”, uzyskując czas 2 min 6,69 s. 

Pływaczka podkreśliła też inne sukcesy polskiej drużyny. Polce wspaniale wyszła sztafeta 4x50m metrów z przeszkodami (udział w niej wzięła razem z Paulą Żukowską,  Dominiką Sztanderą i Anną Dowgiert). Do tego doszły indywidualnie zdobyte srebrne medale w holowaniu manekina 100 w płetwach (Tchórz z czasem 54,40 s zajęła drugie miejsce).

„Naprawdę działo się. Bardzo dużo startów, ogromne zmęczenie po wyścigach i po zakończeniu tej rywalizacji. Ale opłaciło się, to ogromna satysfakcja” – podsumowała zawody uśmiechnięta Alicja