14. kolejka II Ligi Kobiet za nami – KSG z kolejnym kompletem punktów!

03.02.2024

14. kolejka II Ligi Kobiet za nami – KSG z kolejnym kompletem punktów!

W sobotę 3 lutego odbyła się 14. kolejka zmagań w ramach rozgrywek II Ligi PZPS. Nasz zespół we własnej hali podejmował przedostatnią drużynę tabeli grupy 2. – UKS Chemik SMS Olsztyn. Wynik? Trzysetowe zwycięstwo KSG Warszawa i komplet punktów!

Nasza drużyna przystępowała do spotkania z olsztyniankami po dwutygodniowej przerwie w rozgrywkach, spowodowanej rozgrywkami młodzieżowymi, które miały miejsce w ubiegły weekend. Przerwa nie wybiła jednak zespołu ze zwycięskiego rytmu. I choć młode siatkarki z Warmii ambitnie walczyły – nasz zespół udowodnił, dlaczego jest liderem rozgrywek.

Trener Piotr Olenderek od początku rotował składem, dając możliwość pokazania swoich umiejętności większości zawodniczek. W miejsce etatowej libero Martyny Terlikowskiej od początku wystąpiła Weronika Matysiak, która rozegrała dobre zawody. Swoją szansę z pewnością wykorzystała dziś jednak przede wszystkim Daria Pieńkowska, która świetnie radziła sobie w ataku, zdobywając wiele cennych punktów i prowadząc zespół do 14. ligowego zwycięstwa z rzędu!

KSG Warszawa 3:0 UKS Chemik SMS Olsztyn (25:11, 25:14, 25:20)

Przed nami kolejna przerwa w rozgrywkach – następne spotkanie rozegramy dopiero za dwa tygodnie (17 lutego), a naszym rywalem będzie AZS AWF Warszawa.

W najbliższy weekend nie gramy, za to będziemy trzymać mocno kciuki za nasze najmłodsze zawodniczki, które w barwach UKS Atena KSG Warszawa będą walczyć o awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorek!